Ranní Sádhana

Kundaliní jógaRanní Sádhana

Jogi Bhajan - slovo k Sadhaně

Sádhana pro věk Vodnáře


"Co je Sádhana? Je to zasvědcená modlitba. Je to něco, co chcete dělat, musíte dělat a děláte. ... Sádhana je sebeobohacení. Není to něco, co děláte pro někoho jiného nebo abyste něco získali. Sádhana je osobní proces, kterým ze sebe dáváte to nejlepší. " (Yogi Bhajan)


Sádhana je duchovní praktikou představenou Yogi Bhajanem v roce 1991, která je určena ke každodennímu cvičení po dobu 21 let pro usnadnění přechodu z věku Ryb do věku Vodnáře.


Proč je důležité dělat Sádhanu?


Život je krásný, ale klade nám spoustu překážek a nástrah, které je nutné překonávat. Přechodné období mezi věkem Ryb a věkem Vodnáře vše ještě komplikuje. Je plně možné, že rok 2012 i roky následující, budou těžkým obdobím pro všechny. Od dávných dob je lidskou přirozeností hledat nové a nové síly a posilovat svoji odolnost nejen ve fyzické rovině, ale i po stránce psychické. Yogi Bhajan vždy říkával: „Dělejte Sádhanu každý den a budete mít mnoho nových sil, a tím překonáte všechny obtíže objevující se ve vašich životech. Praktikováním kundaliní jógy, a navíc Sádhany, získáte duševní oporu, která vás vždy podrží, uklidní, dodá vám sebevědomí a zachová vám čisté a jasné vědomí, které vám zaručí přiměřenou reakci na situace kolem sebe.“


Sádhana pro věk Vodnáře naladí čakry a mysl na tento přechod. Budeme potřebovat intuici, vytrvalost, fyzické i duševní sebeuvědomění a novou hloubku duchovní zkušenost, která nám pomůže zachovat naší  identitu tváří v tvář globálním změnám, neúprosné hospodářské soutěži, informačnímu přetížení, a ekologickým výzvám.Struktura Sádhany (délka praktiky 2,5 – 3 h)


Sádhana se skládá ze třech částí:

1)      přednes Jap Ji Sahib (duchovní poéma)  

2)      fyzické cvičení (krije) kundaliní jógy

3)      mantry pro věk VodnářeÚvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский