Ranní Sádhana

Kundaliní jógaRanní Sádhana

Jogi Bhajan - slovo k Sadhaně

Sádhana pro věk Vodnáře


"Co je Sádhana? Je to zasvědcená modlitba. Je to něco, co chcete dělat, musíte dělat a děláte. ... Sádhana je sebeobohacení. Není to něco, co děláte pro někoho jiného nebo abyste něco získali. Sádhana je osobní proces, kterým ze sebe dáváte to nejlepší. " (Yogi Bhajan)


Sádhana je duchovní praktikou představenou Yogi Bhajanem v roce 1991, která je určena ke každodennímu cvičení po dobu 21 let pro usnadnění přechodu z věku Ryb do věku Vodnáře.


Proč je důležité dělat Sádhanu?


Život je krásný, ale klade nám spoustu překážek a nástrah, které je nutné překonávat. Přechodné období mezi věkem Ryb a věkem Vodnáře vše ještě komplikuje. Je plně možné, že rok 2012 i roky následující, budou těžkým obdobím pro všechny. Od dávných dob je lidskou přirozeností hledat nové a nové síly a posilovat svoji odolnost nejen ve fyzické rovině, ale i po stránce psychické. Yogi Bhajan vždy říkával: „Dělejte Sádhanu každý den a budete mít mnoho nových sil, a tím překonáte všechny obtíže objevující se ve vašich životech. Praktikováním kundaliní jógy, a navíc Sádhany, získáte duševní oporu, která vás vždy podrží, uklidní, dodá vám sebevědomí a zachová vám čisté a jasné vědomí, které vám zaručí přiměřenou reakci na situace kolem sebe.“


Sádhana pro věk Vodnáře naladí čakry a mysl na tento přechod. Budeme potřebovat intuici, vytrvalost, fyzické i duševní sebeuvědomění a novou hloubku duchovní zkušenost, která nám pomůže zachovat naší  identitu tváří v tvář globálním změnám, neúprosné hospodářské soutěži, informačnímu přetížení, a ekologickým výzvám.Struktura Sádhany (délka praktiky 2,5 – 3 h)


Sáhana se skládá ze třech částí:

1)      přednes Jap Ji Sahib (duchovní poéma)  

2)      fyzické cvičení (krije) kundaliní jógy

3)      mantry pro věk Vodnáře


Pro Sádhanu je potřeba bílé oblečení. Před Sádhanou je potřebné se osprchovat chladnou vodou a vypít šálek čaje či sklenici vody. Dvě a půl hodiny před svítáním, kdy se slunce nachází v úhlu  60 stupňů k zemi, má energie vložená do sádhany největší efekt. Svět je tichý, je tedy snadné meditovat a soustředit se před celodenním schonem.


 

 

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский