3. čakra - Manipura

Třetí čakra je centrem energie, síly vůle a pocitu kontroly a koordinace. Je spojena s oblastí kolem bodu středu (tři prsty pod pupíkem) a je vyživována ohněm ze solar plexu.

Pupeční centrum je první místo, přes které dostáváme potravu, péči a energii jako plod. Po přerušení fyzického spojení s matkou pokračuje bod středu v daleko jemnější funkci. Je místem, ve kterém se shromažduje vesmírná energie. Tato energie, když správně proudí, vede ke sladění činnosti všech orgánů v těle. Spouští se funkce vyměšování. Dostanete pocit, že máte dost energie k tomu, abyste udělali všechno, co máte udělat, a dodá vám vůli vyslat tuto energii na podporu všech vašich aktivit.

Je-li energie třetí čakry nedostatečná, člověk má potřebu nějakým způsobem to kompenzovat. Máte-li pocit, že nemáte dostatek energie na dokončení určitého úkolu, sáhnete po jiném zdroji energie, který vám ji dodá. To mohou být povzbuzující látky, drogy nebo jídlo.

Třetí čakra je branou ke čtvrté čakře. Dolní tři čakry představují oblast nevědomí. Bránice je v těle jako povrch Země a nad ní je čtvrtá čakra, která se stává začátkem vědomí. Zesílení bodu středu je součástí shromaždování energie a soustředění energie dolních třech čaker s cílem proniknout do vyšších oblastí vědomí.

Odpovězte na následující otázky. Pokud na většinu odpovíde ne, praktikujte na tuto čakru danou kriyu či meditaci.

Jste si vědomi a spokojeni s vaší osobní vnitřní silou?

Jste přiměřeně sebevědomí?

Nastavujete si a plníte uskutečnitelné cíle?

Dokážete použít vůli, když je potřeba?

Unášíte tíhu odpovědnosti?

Máte dostatek energie?

Dokážete odhadnout svoje schopnosti?

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский