Sabina Tošovská

Kdo jsmeSabina Noorpreet Tošovská

Už od puberty jsem hledala techniky, jak se vymanit z područí toho, co se nám jeví jako náš osud, a zajímalo mě všechno, co nějak souviselo s odhalováním tajemství naší existence. Proto mě vždycky fascinovaly jógové systémy, náboženské tradice a to, čemu se říká tajné nauky.

Vyzkoušela jsem mnohé: od integrální jógy podle manželů Tomášových (které považuji dodnes za své duchovní rodiče), přes studium teologie, až po dlouholeté zakotvení v buddhistické filosofii a meditativní praxi vipassaná. Prošla jsem i bezpočtem seberozvojových a sebepoznávacích seminářů, pracovala s mandalami, spontánním tancem, šamanskými technikami. Žádná z těch cest mi ale nedokázala poskytnout komplexní propojení hluboké meditativní praxe se systematickou prací s tělem a také s každodenným životem člověka žijícího v partnerských a pracovních vztazích a pod tlakem západní kultury. Vždy tam nejméně jeden z těch tří aspektů nějak chyběl.

Moje cesta uvízla na mrtvém bodě. A tehdy jsem potkala kundalini jógu. Absolvovala jsem jednu lekci – a už ji nepustila. Učarovala mě rychlým účinkem a tím, že během jediné lekce byla zapojena jak tělesná dynamika, tak meditativní mysl a koncentrace, práce dechem a s mantrou, a ještě k tomu všemu jako třešinku na dortu nabízí prožitek nádherné hudby. Téměř vzápětí jsem nastoupila do intenzivního výcviku, během něhož jsem se ujistila v tom, že kundalini joga podle Yogi Bhajana je skutečně komplexní systém, ideální pro současného člověka. Neignoruje žádný aspekt „obyčejného“ života, ba naopak: její filosofií je kultivovat všechny složky naší pozemské existence, ozdravit je, prošťastnit je a zapojit do tkaniva naplňování našeho nejhlubšího potenciálu.

Lektorský výcvik jsem zakončila v r.2013 certifikátem Kundalini Research Institute. Ten výcvik mi dal mnohé – mimo jiné taky impuls předávat kundalini jógu dál.

Kromě kundalini jógy se zabývám astrologií, už řadu let, v současné době si prohlubuji vzdělání postgraduálním studiem Školy klasické astrologie. Láká mě možnost propojení astrologických znalostí s individuální kundalinijogovou praxí – práce s osobním horoskopem k tomu nabízí zajímavé možnosti.

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский