Meditace v kundaliní józe

Kundaliní jógaMeditace v kundaliní józe


Meditace je pro psychiku něco jako koupel pro tělo. Koupel nás osvěží a obnoví skrz očistu a skrz stimulaci krevního oběhu. Meditace udělá podobné skrz zpracovávání myšlenek a psychických vzorců (tendencí).

Meditace nám dává možnost naučit se sebepozorovat a sebeopravovat, což znamená, že se učíme vědomě pozorovat mysl a její pochody. Pomocí tzv. bodu pozornosti (dech, zvuk, mantra, pozice očí či prstů) se snažíme naší bloudící mysl usměrňovat. Efektem je úprava psychických vzorců, které nám brání v plném a šťastném prožívání života. Stručně řečeno se jedná o tendence, kdy se příliš chráníme a bojíme se konat nebo nejsme schopni uvědomit si riziko a příliš se necháme unést. Tyto tendence přicházejí z výchovy a z prostředí, ze kterého jsme vyšli. Bod pozornosti nás znovu a znovu vrací od těchto tendencí bloudící mysli do středu, do rovnováhy a tím vytváříme nový návyk nulové či meditativní mysli prosté těchto tendencí a umožňující nový přístup k životu.

Často se při meditaci zpívají mantry. Mantra – je slovem nesoucím zvuk, který nás spojuje s vibracemi božského nekonečna. Mnohonásobným opakováním tohoto zvuku v sobě probouzíme a očišťujeme mysl a vědomí, působíme na pozitivní změny v nás, osvobozujeme skrytý potenciál a získáváme zkušenost o Bohu a nekonečnu. Pokud vyslovujeme mantru nahlas nebo jen tak pro sebe, soustředíme se na pozitivní božský zvuk, který narušuje negativní podvědomí.

Doba meditace je vštěinou přesně danná, nicméně někdy může být i libovolně dlouhá. Obvykle je to 3, 11, 22, 31 nebo 62 minut či 2,5 hodiny. Pozitivní změny v endokrinní soustavě se objevují po 3 minutách. Po 11 minutách se stimuluje hypofýza a nervový systém. Tři duchovní těla jsou v rovnováze po 22 minutách. Rovnováha mysli, aury i elementů prvních pěti čaker se navozuje při 31 minutové meditaci. Vnitřní Já a vnější projekce se vyrovnává za 62 minut. Meditace prováděná 2,5 hodiny má vliv pro další den na rovnováhu všech duchovních činností, které provádíte.

Ukázky meditací (klikněte na odkazy):

Meditace pro Prosperitu
Meditace proti Úzkosti
Meditace pro Zklidnění
Meditace pro Vnitřní Mír
Meditace pro Léčení
Meditace na Pravé Já
Meditace pro Změnu Zlozvyků
Meditace pro Zvnitřnění
Meditace pro Lehkost a Bezstarostnost
Meditace pro Naladění se na Přirozené Rytmy
Meditace pro Vnitřní Očistu
Meditace pro Intuici

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский