Michal Poupě

Kdo jsmeMichal Poupě

Karamjot Singh


Kundalini jóga ke mně doslova přiletěla z vesmíru - na podzim roku 2009, prostřednictvím satelitního kanálu Body In Balance. V záplavě nejrůznějších kýčovitých videi natočených na břehu moře při západu slunce vyčnívala Maya Fiennes, jejíž cvičení připomínalo jógu jen vzdáleně – celá v bílém, vše jen na bílém pozadí a k tomu všemu nádherná hudba… Totální střídmost se mi líbila tak, že jsem cvičení okamžitě vyzkoušel a zjistil, že toto je jóga, která konečně funguje… Od té doby se věnuju kundalini józe dennodenně.

Po roce a půl domácího cvičení jsem měl to štěstí, že jsem objevil Centrum kundalini jógy v Jindřišské, které se díky Kátě a Hynkovi stalo první stálou baštou kundalini jógy v ČR.

Když jsem se o rok později s Mayou Fiennes potkal osobně, stal se mi její přístup k životu (nic si neodpírat, ale nic nepřehánět) i k cvičení (nebát se experimentovat, ale poslouchat svoje tělo a intuici) velkou inspirací.

Pozitivní změny, které je kundalini jóga schopná vnést do Vašeho života, je možné integrovat do Vaší stávající životní situace. I když nevyhnutelně začnete svět kolem sebe vnímat ve zvýšené intenzitě, neznamená to, že musíte nasadit turban, opustit rodinu a zaměstnání a odejít meditovat do hor - nové vnímání můžete vnést do stávajících poměrů a možná tím i něco předat dál, těm, kteří zatím neměli štěstí a fungující „jógu“ ještě hledají … třeba po barech (kam s nimi občas rádi zajdete).

Moje představa o ideální lekci kundalini jógy je dokázat sladit všechny složky cvičení do jednolitého celku tak, aby Vás proud cvičení, meditací, relaxací a hudby nenápadně vtáhl, provedl nečekanými místy a na konci Vás vyplivl příjemně unavené, protažené, s pocitem radosti ze života a očima navrch hlavy. Prostě jako po vydařeném výletě plném nečekaných zážitků.

V průběhu roku 2015 jsem absolvoval trénink pro učitele kundalini jógy v Kapském Městě pod vedením Gurmukh Kaur, která patří k původním žákům Yogi Bhajana a jejíž tradiční, ale přitom nedogmatický, přístup k učení zakladatele tohoto stylu jógy mi pomohl posunout vlastní praxi na další úroveň… 

Pokud máte zájem získávat čerstvé informace o mých lekcích, můžete si mě skamarádit na facebooku.

 

 

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский