Hynek Jai Sangat

Kdo jsmeHynek Jai Sangat


Můj zájem o vnitřní svět započal v roce 1999. Při ročním pobytu v kanadských Skalistých horách. Pod tíhou místní mocné a krásné přírody a pohledu na svět domorodých národů jsem objevil vnitřní světlo a potřebu jej zažívat častěji a intenzivněji.

Po návratu do Prahy se tyto touhy transformovaly v denní praxi Hatha jógy, kde základy jsem čerpal v již zaniklém Omcentru. Druhou stranou téže mince poté bylo studium fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Toto období vyústilo v roce 2006 účastí na školení učitelů jógy 2. třídy pod vedením Jana Knaisla a získáním titulu Bc. na zmíněné fakultě.

Vše se změnilo, když mou životní pouť překřížila Kundaliní jóga (Kundalini Yoga as Taught by Yogi Bhajan®). Jedno setkání můj vnitřní jas rozzářilo tak, jako po měsících Hatha jogínské praxe. Od té doby se nevěnuji žádné jiné duchovní praxi a tato jóga se stala mým denním chlebem. Díky vzrůstajícímu vnitřnímu vedení se mi podařilo při zaměstnání získat magisterský titul na katedře Meteorologie a ochrany prostředí na MFF UK.

Poslední období jsem zasvětil vzdělávání v oblasti Kundaliní jógy, jsem též absolventem učitelského kurzu a jsem certifikovaný ve vzdělávání učitelů Kundaliní jógy. V současnosti jsem vědeckým pracovníkem na zmíněné katedře a snažím se šířit tuto krásnou duchovní praxi, a to jak výchovou nových lektorů, tak provozováním tohoto studia kundalíní jógy.


Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский