Silvie Menclová – Gian Nampreet Kaur

Kdo jsmeSilvie Menclová – Gian Nampreet Kaur

S Kundaliní jógou jsem se setkala poprvé v roce 2004, trvalo ale ještě dalších deset let než jsem se jí začala aktivně věnovat. Mezitím jsem zkoušela jiné jógové techniky a kundaliní jógu jen občas cvičila sama doma, hlavně proto, že jsem v roce 2004 nenašla v ČR žádné studio, kde by se kundaliní jóga učila. Život mě zavál jiným směrem: dostudovala jsem na FFUK, vdala se, přivedla na svět dvě děti... Když jsem pak ale po Vánocích v roce 2014 přišla k Hynkovi do Jindřišské na lekci, bylo to jako bych se po dlouhé cestě vrátila zase domů. Tělo projevilo svou paměť a chvění, které mnou procházelo jako by volalo „hurá, konečně“.

Od té doby jsem prošla tříletým výcvikem meditativní léčebné metody Sat Nam Rasayan a v roce 2020 i výcvikem instruktora kundaliní jógy 1. stupně. V témže přelomovém roce jsem začala dávat lekce pro skupinky naživo i online. Aktuálně procházím výcvikem pro učitele 2. stupně.

Každý den jsem vděčná za tuto techniku, která mi pomohla strukturovat (a snad i trochu ovládnout) mou neukázněnou mysl, najít disciplínu a propojit mě s mou vlastní duší. Každý den se raduji z toho, že mohu toto vědění předávat dál těm, kdo o něj projeví zájem.

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakty English Česky Русский